top of page

POŁOŻENIE

Inwestycja przy ul. Piłsudskiego 20 jest doskonale skomunikowana z głównymi częściami Olkusza, a jednocześnie stanowi idealne rozwiązanie dla osób szukających mieszkania w cichej i spokojnej okolicy.

REKREACJA

Olkusz jest miastem oferującym wiele atrakcji i miejsc do odpoczynku. Obiekt zlokalizowany jest w odległości 1 km od Rynku Miejskiego, 350 m od Parku MOSiR i otwartych basenów ze zjeżdżalniami, a od Skweru Zygmunta Krasińskiego dzieli nas zaledwie 50 m. Dodatkowo w odległości 500 m znajdują się boiska piłkarskie i korty tenisowe. W promieniu 1 km znajdziemy również sklepy, apteki, przedszkola, szkoły, szpital oraz galerię handlową.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Olkusz to bardzo ciekawe, historyczne miasto położone w województwie małopolskim, na południowo - zachodnich krańcach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pełne zabytków i ciekawych atrakcji zlokalizowanych w samym mieście oraz najbliższej okolicy.

Sercem Olkusza jest klimatyczny rynek, otoczony kamieniczkami głównie z XIX wieku, stojącymi na fundamentach starszych budowli. Znajdziemy tam Muzeum Regionalne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz zejście do podziemnej trasy turystycznej - Podziemnego Olkusza. Kilkadziesiąt metrów dalej zlokalizowane są Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej, zrekonstruowana baszta z czasów króla Kazimierza Wielkiego oraz Bazylika Mniejsza Św. Andrzeja Apostoła powstała na przełomie XIII i XIV wieku.

W odległości 10 km znajduje się znana w całej Polsce i Europie Pustynia Błędowska, nazywana Polską Saharą, a zaledwie 3 km od Starego Miasta Olkusza wznosi się jedno z orlich gniazd - zamek Rabsztyn, nieopodal którego powstał Rezerwat Pazurek.

bottom of page